Anasayfa Haber Ara Foto Galeri Videolar Anketler Sitene Ekle RSS İletişim Formu Şube Yönetimi - İletişim

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EMEK VE DEMOKRASİ

E POSTA GRUBUMUZ


          
besizmir grubuna abone ol
E-posta:
 
 
Bu grubu ziyaret et

SON YORUMLANANLAR

  VHKİ'YE SINAVSIZ GEÇİŞ İLE İLGİLİ DİLEKÇE

  VHKİ'YE SINAVSIZ GEÇİŞ İLE İLGİLİ DİLEKÇE

  Tarih 12 Eylül 2011, 22:35 Editör

  Görevde Yükselme Yönetmeliği değişti. Sınavsız atamalar için dilekçe örneği haberin devamında...

  BBilindiği gibi, 19 Mart 2011 tarih ve 27879 sayılı Resmi Gazete’de Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği Ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlanarak önceki Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır.

  eDüzenleme ile yoklama memuru, veznedar, tahsildar, icra memuru kadrolarında bulunan çalışanlar sınavsız olarak VHKİ, Bilgisayar İşletmeni kadrosuna atanacaklardır.

  Düzenlemeye ilişkin olarak Gelir İdaresi Başkanlığı bir yazı yayımlayarak atamaların nasıl yapılacağına dair açıklık getirecek olup, Başkanlıkla şifai görüşmelerimizde hizmet yılı fazla olanlardan başlayarak atamaların gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

  Sendikamızın tüm eylem ve etkinliklerinde diğer kurumlarda olduğu gibi VHKİ kadrosunun sınavsız olarak verilmesi talep edilmiş ve yüzlerce örnek dava açılmıştır. Açılan davalar Danıştay da temyiz aşamasında devam etmekte iken Yönetmelik değişikliği ile tüm davalar konusuz kalmıştır.

  HUKUKİ DURUM: Sendikamızın hazırladığı dilekçelerle VHKİ kadrosuna atanma talebiyle dava açan üyelerimiz; Davalarınızın sürdüğü mahkemeye bir dilekçe ekinde söz konusu yönetmelik değişikliğini ekleyerek vermeleri gerekmektedir. Bu durumda, Dava konusuz kalacak olup, dava masraflarını idarenin ödemesi gerekecektir.

  İlgili Yönetmeliğe yönelik tebliğ yayınlanmamış olmasına rağmen Yönetmelikte belirtilen TALEPTE BULUNULMASI için BİLGİ NOTUMUZUN EKİNDEKİ DİLEKÇELER İLGİLİ BİRİME SUNULMAK ÜZERE BİRİM AMİRLİKLERİNE VERİLMESİ ÖNEMLİDİR.

  SSınavsız Atama için dilekçe örneği:

  s

   

   

   

  ……………….. VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

  (YA DA İLGİLİ BİRİM AMİRLİĞİNE)

                                                                                 İZMİR

  (İnsan Kaynakları Müdürlüğüne

  Sunulmak üzere)

   

   

  Vergi Dairenizde ………………Sicil numarası ile ……………unvanında görev yapmaktayım.

              09.09.2011 tarih ve 28049 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Gelir İdaresi Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme Değişikliği Yönetmeliği’nin “Sınavsız Atama” başlıklı 23. maddesinin (a) bendinde; “Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, yoklama memuru, memur, veznedar, tahsildar, icra memuru unvanları arasında 6 ncı maddede belirtilen şartlar aranmaksızın sınavsız geçiş yapılabilir” hüküm altına alınmıştır.

    Söz konusu düzenlemede, bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, yoklama memuru, memur, veznedar, tahsildar ve icra memuru unvanları arasında, aynı yönetmeliğin 6. maddesinde belirtilen şartlar aranmaksızın sınavsız geçiş yapılabileceği düzenlenmiştir.

  İlgili Yönetmelikte yapılan, yasal düzenleme doğrultusunda görev yapmakta olduğum ………………… unvanından Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni unvanına geçirilmem hususunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim. …/…/2011

   

   

  Ad – Soyadı

  İmza

   

   

  Adres  :

   

   

   
   

   

   

   

  Bu haber 5204 defa okunmuştur.

  Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

  Hukuk

  Anayasa Mahkemesi Kararları Uygulanmalıdır

  Anayasa Mahkemesi Kararları Uygulanmalıdır 10 Ekim 2013 tarihinde Resmş Gazetede yayınlanan 666 KHK'nin iptal edilen hükümleri ile ilgili sendikamızın huk...

  İŞYERİNE AFİŞ ASMAK SUÇ DEĞİL ÖZGÜRLÜKTÜR

  İŞYERİNE AFİŞ ASMAK SUÇ DEĞİL ÖZGÜRLÜKTÜR İşyerinde sendika panosu istemeyen, sendika ve afişlerini kirlilik olarak gören, 4 duvar arasında çalışanlara kendi...

  EN ÇOK OKUNANLAR

  GÖRSEL TASARIM DÜZENLEME ALPONLINE 2010
  RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

  Altyapı: MyDesign Haber Sistemi